Reklama
 
Blog | Filip Breindl

Prezidentské volby: Pěkná čtyřka z dusíku a rovnováhy na páce

Když voliči Jiřího Drahoše po prezidentské volbě s vítězstvím Miloše Zemana poněkud vyschne v ústech, stačí se pro vhodný komentář poohlédnout ve filmové klasice, byť snímek Marečku, podejte mi pero byl v nemilosti předchozího prezidenta Václava Klause. Ale zkusme to:

„A teď mi řekněte, co s tím hodláte dělat,“ pronese hlavní hrdina ztvárněný Jiřím Sovákem poté, co „studijnímu výboru“ svých spolupracovníků představí své truchlivé výsledky z počátku docházky do večerní školy pracujících. Kolega si ví rady: „Já myslím, že si musíme přiznat, že ten prospěch není takový, jak jsme si slibovali, ale já bych to neviděl tak černě. Ten celkový obraz, jak jsi nám ho tady nastínil, není samozřejmě nijak růžový. Ovšem, a to nesmíme přehlížet, a tady bych s tebou nesouhlasil, že jsou tu už zárodky toho pozitivního. Mám na mysli tu pěknou čtyřku z dusíku. Nebo ta rovnováha na páce, že. To jsou dvě první vlaštovky.“ 

Ponechme stranou, že ho Sovák vzápětí vyzval, aby si dotyčný tyhle vlaštovky pouštěl na ředitelských poradách. Máme zde hezkých 2,7 miliónů hlasů, které mimochodem před pěty lety na vítězství stačily, pro kandidáta hlásajícího slušnost a nezpochybňování naší pozice mezi evropskými demokratickými státy. Prezidenta přišlo vybrat nejvíc lidí v krátké historii přímé volby. Snad zůstává naděje, že většina z nich chtěla opravdu upřímně zvolit dobrého prezidenta pro lepší život naší společnosti a nehlasovala pro pomstychtivost, lež či spočinutí v ruské pseudodemokracii a čínském komunismu. Ano, zatím je to jen čtyřka z dusíku a druhá vlaštovka z rovnováhy na páce, ale i hrdina zmíněného filmu nakonec úsilí lstivého Hujera zdolal, aniž by ho zastavilo ovoce a zelenina ze zahrádky. Proč by to nedokázala Česká republika, ať už je Hujerem kdokoli?

Filip Breindl

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama