Reklama
 
Blog | Filip Breindl

Okurková sezóna neexistuje!

Podle dávného klišé se začátkem letních prázdnin přichází mediálně hluché období, ve kterém žurnalistům nezbývá nic jiného, než své stránky či vysílací čas naplnit zprávami o žralocích v Jadranu, pumě na Děčínsku nebo pestrými příhodami ze soukromého života veřejně známých osob. Nevěřte tomu – za už docela dlouhou dobu jsem se s žádnou okurkovou sezónou nesetkal, tedy alespoň ne novinářskou.

Vždyť se děje tolik akcí, různých setkání, poutí; vrcholí turistická i festivalová a koneckonců i zemědělská sezóna, která nemůže za to, že po legendárním boji o zrno za minulého režimu žurnalistika trochu tápe, jak toto jinak zásadní téma uchopit. Bez ohledu na prázdniny a redakční dovolené bohužel přicházejí i různé neočekávané nepříjemné události, kupříkladu dvě nejničivější záplavy z poslední doby zavítaly do Česka v červenci 1997 a srpnu 2002. O loňském červenci v Nice a Bretani nemluvě a zbývá jen doufat, že dodávání podobných událostí před kamery a mikrofony poněkud zpomalí.

Kdysi prý pojem okurkové sezóny vznikl v souvislosti s utlumením činnosti státních institucí a dočasným uzavřením politických arén. Ano, i parlament má prázdniny, ale i tak je možné v létě například podepsat opoziční smlouvu a ustavit vládu (pravda, červnové volby už nemáme), projednávat rozdělení Československa v brněnské vile Tugendhat a dokonce právě k prázdninám, konkrétně k červenci 1992, se datuje jediná prezidentská demise v posledních letech. Také Angela Merkelová přijela loni do Prahy v srpnu a nelze říci, že by v tu dobu bylo v našem hlavním městě mrtvo.

Kdo hledá, jistě najde i o prázdninách zajímavé dění, které stojí za to přetvořit v mediální obsah, a možná snáze než v nějakém pošmourném týdnu v listopadu či únoru. A když nenajde, okurky to rozhodně nezavinily. Hezké léto přeje

Filip Breindl

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama